School Staff

Headteacher

Cassie Puplett
Early Years SLE (Specialist Leader of Education) - [email protected]

Leadership Team

Anna Sutton
Deputy Headteacher Curriculum Leader, English SLE, DDSL - [email protected]
Charlotte Bunyan
Assistant Headteacher & Nursery Leader, Science SLE, DDSL - [email protected]
Lucy Longley
Assistant Headteacher & Assessment Leader, Maths SLE, DDSL - [email protected]
Janice Blatcher
School Business Manager, DDSL - [email protected]
Natalie Hadleigh
Andrew Winter
Designated Safeguarding Lead & Designated Teacher - [email protected]

Early Years

Charlotte Bunyan
Nursery Leader - [email protected]
Hannah Western
Reception Teacher - [email protected]
Rosemary Madden
Reception Teacher - [email protected]
Camilla Baldry
Teaching Assistant
Zoe Blyth
Teaching Assistant
Sarah Ferrar
Teaching Assistant
Julie Harris
Teaching Assistant
Tanya Kearns
Teaching Assistant
Katie Montgomery
Teaching Assistant
Francesca Searle
Teaching Assistant

Year 1

Karina Kenning
Class Teacher, EYFS/KS1 Leader [email protected]
Vicky Streat
SCITT Teacher
Claire Matthews
Teaching Assistant

Year 2

Sarah Jones
Class Teacher - [email protected]
Vana Palla
Class Teacher - [email protected]
Hayley Young
Class Teacher - [email protected]
Jodie Lancashire
Teaching Assistant
Tash Walton
Teaching Assistant

Year 3

Elliot Kenning
Class Teacher, KS2 Leader - [email protected]
Alison Peters
Class Teacher - [email protected]
Mandy Nunns
Teaching Assistant

Year 4

Sally Griffiths
Class Teacher - [email protected]
Alex Hunt
Class Teacher - [email protected]
Jardine Berwick
SCITT Teacher
Drina Healy
SCITT Teacher
Tori Harrison
Teaching Assistant
Kayleigh Jones
Teaching Assistant
Denise Kenrick
Teaching Assistant
Xhuliana Musabelli
Teaching Assistant

Year 5

Joe Crisfield
Class Teacher - [email protected]
Molly Talbot
Class Teacher - [email protected]
Arry Smith
Teaching Assistant

Year 6

Hayley Day
Class teacher - [email protected]
Katie McCafferty
Class teacher - [email protected]
Simon Shears
Class Teacher - [email protected],uk
Lizi Allanson
Teaching Assistant
Ruth Hunt
Teaching Assistant
Charlotte King
Teaching Assistant
Yee Masson
Teaching Assistant
Cara Rogers
Teaching Assistant

Inclusion Team

Vanessa Paisey
Specialist Teacher - [email protected]
Heather Pirie
Specialist Teacher - [email protected]
Rachel Staples
THRIVE Practitioner
Sana Karimi
SALT
Jasmine Jackson
OT & ELSA

Office Staff

Nicki Musonda
Office Manager & Attendance Officer - [email protected]
Robyn Gibb
Admissions Officer - [email protected]
Clair Gollop
Finance Officer - [email protected]
Victoria Waite
SEND Administrator

Site Team

Kevin Laine
Site Manager
Pam Saunders
School Cleaner

Catering Team

G James
Catering Manager
C Valladares
Catering Assistant